  • NTR10B1692CTRF
NTR10B1692CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10B1692CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10B1692CTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR10B1692CTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    16.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C