  • NTR10B1402NTRF
NTR10B1402NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10B1402NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10B1402NTRF
Package:
0805
Datasheet:
NTR10B1402NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 14kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10B1402NTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    14kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C