  • NTR10A9091NTRF
NTR10A9091NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10A9091NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10A9091NTRF
Datasheet:
NTR10A9091NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9.09kOhm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10A9091NTRF
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    9.09kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C