  • NTR10A1000STRF
NTR10A1000STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10A1000STRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTR10A1000STRF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 100Ohm, 0.05%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTR10A1000STRF
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.05%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C