  • NTR06T6651BTRF
NTR06T6651BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06T6651BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06T6651BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 6.65kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06T6651BTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    6.65kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    62.5mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C