  • NTR06D6981DTRF
NTR06D6981DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06D6981DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06D6981DTRF
Datasheet:
NTR06D6981DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 6.98kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06D6981DTRF
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    6.98kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C