  • NTR06C4121BTRF
NTR06C4121BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06C4121BTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTR06C4121BTRF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 4.12kOhm, 0.25%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTR06C4121BTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    4.12kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C