  • NTR04T5360CTRF
NTR04T5360CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04T5360CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04T5360CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 536Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04T5360CTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    536Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    62.5mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C