  • NTR04F2552CTRF
NTR04F2552CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04F2552CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04F2552CTRF
Datasheet:
NTR04F2552CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 25.5kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04F2552CTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    25.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C