  • NTR04D4320STRF
NTR04D4320STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04D4320STRF
HK JDW NO:
10881-NTR04D4320STRF
Datasheet:
NTR04D4320STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 432Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04D4320STRF
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    432Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C