  • NTR04B8872CTRF
NTR04B8872CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04B8872CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04B8872CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 88.7kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04B8872CTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    88.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm