  • NTR04B2801BTRF
NTR04B2801BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04B2801BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04B2801BTRF
Package:
0402
Datasheet:
NTR04B2801BTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR04B2801BTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C