  • NTR04B2551NTRF
NTR04B2551NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04B2551NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04B2551NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 2.55kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04B2551NTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    2.55kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C