  • NTR02D1202CTRF
NTR02D1202CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR02D1202CTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTR02D1202CTRF
Package:
0201
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 12kOhm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTR02D1202CTRF
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    32mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Working Voltage
    15V
  • Rated Temperature
    70°C