  • NTPS-24-1.3
NTPS-24-1.3
advertisement
Manufacturer No:
NTPS-24-1.3
Manufacturer:
B&B SmartWorx, Inc.
HK JDW NO:
116-NTPS-24-1.3
Package:
Datasheet:
NTPS-24-1.3
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTPS-24-1.3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    N-TRON®
  • Size / Dimension
    3.59Lx1.77W x 2.94 H 91.2mmx45.0mmx74.7mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    31W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    1.3A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC