  • NTM105K100F
NTM105K100F
advertisement
Manufacturer No:
NTM105K100F
HK JDW NO:
10881-NTM105K100F
Description:
NTM 1μF Film Capacitor 10% Axial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
NTM105K100F
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Diameter
    10mm
  • Length
    19mm