  • NTC-T336K2.5TRAF
NTC-T336K2.5TRAF
advertisement
Manufacturer No:
NTC-T336K2.5TRAF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTC-T336K2.5TRAF
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.00083mA SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
NTC-T336K2.5TRAF
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2.5V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.00083mA
  • Ripple Current
    112.8mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3500 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm