  • NSVT65010MW6T1G
NSVT65010MW6T1G
advertisement
Manufacturer No:
NSVT65010MW6T1G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NSVT65010MW6T1G
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
NSVT65010MW6T1G
Description:
ON SEMICONDUCTOR - NSVT65010MW6T1G - Bipolar Transistor Array, Dual PNP, -65 V, 380 mW, -100 mA, 0.9 hFE, SOT-363
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NSVT65010MW6T1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    380mW
  • Polarity
    PNP
  • Power - Max
    380mW
  • Transistor Type
    2 PNP (Dual)
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    650mV
  • Max Collector Current
    100mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    220 @ 2mA 5V
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    15nA ICBO
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    650mV @ 5mA, 100mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    65V
  • Max Breakdown Voltage
    65V
  • Frequency - Transition
    100MHz