  • NSHC332J50TRB1F
NSHC332J50TRB1F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC332J50TRB1F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NSHC332J50TRB1F
Package:
Datasheet:
Description:
0.0033μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
NSHC332J50TRB1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag4.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0033μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    0.9mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm