  • NSE-34812-M5-10
NSE-34812-M5-10
advertisement
Manufacturer No:
NSE-34812-M5-10
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-NSE-34812-M5-10
Package:
Datasheet:
NSE-34812-M5-10
Description:
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NSE-34812-M5-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Material
    Nylon
  • Published
    2009
  • Series
    NSE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Machine Screw
  • Thread Size
    M5
  • Head Diameter
    0.374 (9.50mm)
  • Drive Type
    Phillips
  • Screw Head Type
    Pan Head
  • Length
    13.6906mm
  • Length - Overall
    0.539 13.70mm
  • Length - Below Head
    0.394 10.00mm
  • Head Height
    0.146 3.70mm