  • NSE-2009-M5-20
NSE-2009-M5-20
advertisement
Manufacturer No:
NSE-2009-M5-20
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-NSE-2009-M5-20
Package:
Datasheet:
NSE-2009-M5-20
Description:
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NSE-2009-M5-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Material
    Nylon
  • Published
    2009
  • Series
    NSE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Machine Screw
  • Thread Size
    M5
  • Head Diameter
    0.366 (9.30mm)
  • Drive Type
    Slotted
  • Screw Head Type
    Flat Head
  • Length
    22.6822mm
  • Length - Overall
    0.893 22.69mm
  • Length - Below Head
    0.787 20.00mm
  • Head Height
    0.106 2.69mm