  • NS02M8R660FB12
NS02M8R660FB12
advertisement
Manufacturer No:
NS02M8R660FB12
HK JDW NO:
866-NS02M8R660FB12
Description:
Through Hole 8.66Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
NS02M8R660FB12
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.66Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    14.27mm