  • NS02BR5000JS70
NS02BR5000JS70
advertisement
Manufacturer No:
NS02BR5000JS70
HK JDW NO:
866-NS02BR5000JS70
Description:
Through Hole 500mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
NS02BR5000JS70
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    90 ppm/°C
  • Resistance
    500mOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    3W
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Diameter
    4.75mm
  • Length
    14.22mm