  • NS0055R100FB12
NS0055R100FB12
advertisement
Manufacturer No:
NS0055R100FB12
HK JDW NO:
866-NS0055R100FB12
Description:
Through Hole 5.1Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
NS0055R100FB12
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    5.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    25.4mm