  • NRS6045T1R3NMGK
NRS6045T1R3NMGK
advertisement
Manufacturer No:
NRS6045T1R3NMGK
HK JDW NO:
782-NRS6045T1R3NMGK
Datasheet:
NRS6045T1R3NMGK
Description:
FIXED IND 1.3UH 4.2A 20.8 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NRS6045T1R3NMGK
    13 Weeks
  • Mount
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±30%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    4.2A
  • Lead Pitch
    4.7mm
  • Inductance
    1.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20.8mOhm Max
  • Max DC Current
    8.2A
  • Frequency - Self Resonant
    95MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    4.2A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm