  • NRF24LE1-Q24-SAMPLE
NRF24LE1-Q24-SAMPLE
advertisement
Manufacturer No:
NRF24LE1-Q24-SAMPLE
Manufacturer:
Nordic Semiconductor
HK JDW NO:
572-NRF24LE1-Q24-SAMPLE
Package:
QFN
Description:
IC SAMPLE RF TXRX 2.4GHZ 24QFN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRF24LE1-Q24-SAMPLE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    QFN
  • Number of Pins
    24
  • Weight
    928.191737mg
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Integrated Circuit (IC)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Interface
    SPI, UART
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    1.9V