  • NRC50J513TRF
NRC50J513TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC50J513TRF
HK JDW NO:
10881-NRC50J513TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 51kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC50J513TRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    51kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Rated Temperature
    70°C