  • NRC50J3R3TRF
NRC50J3R3TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC50J3R3TRF
HK JDW NO:
10881-NRC50J3R3TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.3Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC50J3R3TRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    3.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    5mm