  • NRC50F1050TRF
NRC50F1050TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC50F1050TRF
HK JDW NO:
10881-NRC50F1050TRF
Datasheet:
NRC50F1050TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 105Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC50F1050TRF
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    1%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    105Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C