  • NRC25J274TRF
NRC25J274TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC25J274TRF
HK JDW NO:
10881-NRC25J274TRF
Datasheet:
NRC25J274TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 270kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC25J274TRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    270kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Rated Temperature
    70°C