  • NRC25F1005TRF
NRC25F1005TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC25F1005TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRC25F1005TRF
Package:
1210
Datasheet:
Description:
Thick Film, 10MOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRC25F1005TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    10MOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V