  • NRC12J622TRF
NRC12J622TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC12J622TRF
HK JDW NO:
10881-NRC12J622TRF
Package:
Molded
Step5Bar-code shipping tag
NRC12J622TRF
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    6.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.55mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-R-5542D
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.1mm