  • NRC12J620TR10F
NRC12J620TR10F
advertisement
Manufacturer No:
NRC12J620TR10F
HK JDW NO:
10881-NRC12J620TR10F
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 62Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC12J620TR10F
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 10 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W