  • NRC12J472TRF
NRC12J472TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC12J472TRF
HK JDW NO:
10881-NRC12J472TRF
Datasheet:
NRC12J472TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 4.7kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 281001
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRC12J472TRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.55mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Temperature
    70°C
  • Voltage - Working
    200V
  • Length
    3.1mm