  • NRC12J152TR10F
NRC12J152TR10F
advertisement
Manufacturer No:
NRC12J152TR10F
HK JDW NO:
10881-NRC12J152TR10F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.5kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC12J152TR10F
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 10 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Rated Temperature
    70°C