  • NRC12F7152TRF
NRC12F7152TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC12F7152TRF
HK JDW NO:
10881-NRC12F7152TRF
Datasheet:
NRC12F7152TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 71.5kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC12F7152TRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    71.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Rated Temperature
    70°C