  • NRC12F3163TRF
NRC12F3163TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC12F3163TRF
HK JDW NO:
10881-NRC12F3163TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 316kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 2000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRC12F3163TRF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    316kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Rated Temperature
    70°C