  • NRC12F1052TR10F
NRC12F1052TR10F
advertisement
Manufacturer No:
NRC12F1052TR10F
HK JDW NO:
10881-NRC12F1052TR10F
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 10.5kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC12F1052TR10F
    1206
  • Published
  • Tolerance
    1%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 10 Inch
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W