  • NRC12F1003TRF
NRC12F1003TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC12F1003TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRC12F1003TRF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4484
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRC12F1003TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.55mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.1mm