  • NRC10J181TR10F
NRC10J181TR10F
advertisement
Manufacturer No:
NRC10J181TR10F
HK JDW NO:
10881-NRC10J181TR10F
Step5Bar-code shipping tag
NRC10J181TR10F
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 10 Inch
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W