  • NRC10F6343TRF
NRC10F6343TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC10F6343TRF
HK JDW NO:
10881-NRC10F6343TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 634kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC10F6343TRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    634kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Rated Temperature
    70°C