  • NRC10F51R0TRF
NRC10F51R0TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC10F51R0TRF
HK JDW NO:
10881-NRC10F51R0TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 51Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC10F51R0TRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 10 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Rated Temperature
    70°C