  • NRC100J560TRF
NRC100J560TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC100J560TRF
HK JDW NO:
10881-NRC100J560TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 56Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC100J560TRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C