  • NRC100J1R8TRF
NRC100J1R8TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC100J1R8TRF
HK JDW NO:
10881-NRC100J1R8TRF
Datasheet:
NRC100J1R8TRF
Step5Bar-code shipping tag
NRC100J1R8TRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C