  • NRC100J120TRF
NRC100J120TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC100J120TRF
HK JDW NO:
10881-NRC100J120TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 12Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC100J120TRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C