  • NRC100F6R19TRF
NRC100F6R19TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC100F6R19TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRC100F6R19TRF
Package:
2512
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRC100F6R19TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    6.19Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C