  • NRC100F1372TRF
NRC100F1372TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC100F1372TRF
HK JDW NO:
10881-NRC100F1372TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 13.7kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC100F1372TRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    13.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    250V
  • Rated Temperature
    70°C