  • NRC06J392TRF
NRC06J392TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06J392TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06J392TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.9kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC06J392TRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    70°C