  • NRC06F5492TRF
NRC06F5492TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06F5492TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06F5492TRF
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 54.9kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC06F5492TRF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    54.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    70°C