  • NRC06F4752TRF
NRC06F4752TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06F4752TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06F4752TRF
Package:
Molded
Datasheet:
NRC06F4752TRF
Description:
Quantity:
In Stock : 116000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRC06F4752TRF
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-R-5542D
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm